Nasze inspiracje

Naszą największą inspiracją jest bliska, osobista relacja z Bogiem oraz drugi człowiek, szukający pomocy. Spotykając się w naszej pracy w ośrodkach odwykowych z różnymi osobami, sami uczymy się czegoś nowego, to daje nam dodatkową motywację. Staramy się w naszym chrześcijańskim ośrodku leczenia uzależnień  stworzyć prawdziwą atmosferę przyjaźni i zaufania. Posiadamy długą i bogatą historię pomocy osobom zmagającym się z uzależnieniami od alkoholu i narkotyków jak też zmagających się z depresją czy różnymi rodzajami lęku i problemów emocjonalnych. Czerpiemy z wypróbowanych wzorców dla dobra naszych podopiecznych. Wszyscy z nas na drodze przez życie, odkryli filozofię życiową, opartą na duchowości chrześcijańskiej. Pochodzimy z różnych kościołów chrześcijańskich, ale łączy nas wiara w to że Bóg, który jest Siłą Wyższą od nas samych jak nazywają ją czasami osoby z grup AA czy NA to realna osoba, żywo zainteresowana naszym życiem. Doświadczaliśmy różnych problemów w naszym życiu, począwszy od zniewolenia narkotykami, alkoholem przez przymus pornografii, jak też zmagania z lękiem czy depresją. Jednak poprzez otwarcie sie na pomoc innych osób, które miały podobne doświadczenia, duchownych, psychologów i terapeutów uzależnień czerpiących swoja siłę i inspirację z żywej relacji z Bogiem, sami zaczerpnęliśmy nadziei, bezinteresownej miłości i daru wiary, która pomogła i pomaga dalej "przenosić góry" naszych słabości i problemów. Duchowość i inspirację - żywą, działającą i uzdrawiającą ciągle nasze serca odnajdujemy w uważnej lekturze Słowa Bożego - Biblii. W rozumieniu jej i interpretacji czerpiemy z różnych nurtów chrześcijańskich od ewangelikalizmu do kościołów historycznych.  Jakaś część w nas podświadomie, szuka w świecie religii, etyki, filozofii czy sztuki pewnego spełnienia, sensu w życiu. Wierzymy że po części tak się dzieje w wyniku zaszczepienia w nas pierwiastka duchowego jak określa go Biblia. Poszukuje spełnienia, szczęścia i bliskości kogoś, czegoś co wypełni nasze jestestwo. Niekiedy w tej drodze zdradzamy niecierpliwość pragnienia tej pełni i wiążemy się z podróbkami szczęścia takimi jak alkohol czy narkotyki, często popadamy w depresję czy mamy problemy z różnego rodzajami lęku czy "pustki egzystencjalnej". Ucieczka od swoich problemów i nieodkrytego sensu naszego życia prowadzi  często do bólu, rozpaczy i destrukcji jak też czasami rozwoju uzależnień. Wierzymy, że z tej spirali destrukcji  i często beznadziei można się wyplątać. Nasze życie i życie wielu przyjaciół, którym pomogliśmy, jest tego dowodem. Spotkaj się z nami i zaczerpnij inspirację, która zmieni Twoje życie, musisz tylko… uwierzyć, że Twoje życie może się zmienić, my Ci w tym spróbujemy pomóc oraz kochający Stwórca.

Jesteśmy osobami, które od wielu lat pracują z osobami borykającymi się z problemem uzależnień w swoim życiu. Zdobyliśmy doświadczenie prowadząc terapie długoterminowe działające w oparciu o model społeczności terapeutycznej, jak też pracując w placówkach ambulatoryjnych oraz terapii dziennej. W naszym kraju istnieją dwa modele leczenia: jeden skierowany głównie dla osób leczących się z uzależnienia od alkoholu, najczęściej oparty o tzw. model Minesota, gdzie terapie te najczęściej prowadzi się ambulatoryjnie tj. pacjenci dochodzą na terapię, zajęcia, kilka razy w tygodniu, nie zmieniając miejsca zakwaterowania (zamieszkania) na czas terapii lub odbywaja terapię z reguły trwającą od 4 do 8 tygodni z całodobowym pobytem. Leczenie uzależnień od narkotyków, dopalaczy czy uzależnień mieszanych odbywa się zazwyczaj w placówkach, gdzie pacjenci przebywają całą dobę. Terapie te zazwyczaj trwają od 2 do 24 miesięcy. Jako twórcy programu naszego ośrodka odwykowego, bazujemy na doświadczeniach które zdobywamy od 1988 roku. Plan terapii, program,  który chcemy Państwu zaproponować, jest syntezą różnych kierunków terapii uzależnień i osobistych doświadczeń zdobytych podczas pracy i przebiegu leczenia  uzależnień. Posiadamy Certfikaty Specjalistów Terapii Uzależnień, ukończone studia z zakresu psychologii i pedagogiki jak też wykształcenie teologiczne. 

Wierzymy, że  bogate doświadczenia życiowe związane z leczeniem naszych uzależnień czy innych problemów natury emocjonalnej, długoletni staż pracy oraz specjalistyczne kierunkowe wykształcenie poparte certyfikatami, służą naszym podopiecznym, w ofercie przygotowanej przez nasz zespół. W swojej pracy oprócz elementów duchowości chrześcijańskiej programu Minesota, pracujemy także w oparciu o szkołę terapii poznawczo-behawioralnej, racjonalno-emotywnej czy też egzystencjalnej oraz duchowych programów (program dwunastu kroków). Jesteśmy przekonani, że każdy może znaleźć w naszej ofercie coś inspirującego w dalszym trzeźwieniu, pogłębiając jednocześnie motywację i pragnienie zmiany w swoim życiu oraz znajdując prawdziwą wolność i realną siłę do dalszego satysfakcjonującego życia.

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij